kim jesteśmy

Film z rekolekcji "Ogień dla nas i całego świata"

Jesteśmy wielopokoleniową wspólnotą  rodzin i osób samotnych, której celem jest wzajemne wspieranie się w pogłębianiu wiary w Jezusa Chrystusa. Wywodzimy się ze wspólnot młodzieżowych, m. in. z Ruchu Światło-Życie i Duszpasterstwa Akademickiego oraz z Braterstwa Osób Niepełnosprawnych. Trwamy razem od ponad 25 lat. Naszym pierwszym i wieloletnim opiekunem duchowym był ks. Grzegorz Ryś, od 2011 roku biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, a od 2017 arcybiskup Archidiecezji Łódzkiej, który nadal – w miarę możliwości czasowych – towarzyszy nam we wspólnej drodze. Przez ostatnie lata byli z nami ks. Grzegorz Gruszecki i ks. Kazimierz Duraj, a obecnie spotkania wspólnotowe odbywają się pod przewodnictwem ks. Andrzeja Tarasiuka. W ciągu minionych lat byli z nami i nadal są ks. Józef Sowa i ks. Zbigniew Kopciński oraz inni duszpasterze, których posługa jest dla nas wielkim wsparciem.

Wspólnota gromadzi się na cotygodniowym rozważaniu Pisma Świętego, comiesięcznej Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu, na rekolekcjach i wspólnych wakacjach oraz posługuje osobom niepełnosprawnym. Podejmujemy modlitwę, post i jałmużnę w konkretnych intencjach. Stałym elementem naszej formacji jest uczestnictwo w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę. Razem przeżywamy ważne dla nas wydarzenia osobiste, rodzinne i religijne.

Pozostawiając wolność wyboru formy i stopnia zaangażowania, motywujemy się wzajemnie do realizacji wysokiej miary zwyczajnego życia chrześcijańskiego.

Copyright 2015 Robert K. | Wszelkie prawa zastrzeżone |